Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klas drugich za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość        I Komunii św. Bóg zapłać pani Joasi za przygotowanie dekoracji.
 2. We wtorek w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość Bierzmowania. Tego dnia o godz.16.00 ks. Biskup Ryszard Kasyna udzieli naszej młodzieży tego sakramentu.
 3. We wtorek wieczorna Msza św o godz.19.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Karola i towarzyszy męczenników z Ugandy. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły w ciągu roku.
 5. W środę na godz.17.00 zapraszam wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki w uroczystość Bożego Ciała.
 6. W czwartek 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe w połączeniu z wieczorną Mszą św. W niedziele nabożeństwo będzie po Mszy św o godz.9.00. Czwartek to także Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy świętej zapraszam na spotkanie w kościele wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Bratysławy i Wiednia.
 8. W tym tygodniu przeżywamy również I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek o godz.16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Najświętszej, jest to dzień, w którym kończy się czas Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas jedno z przykazań kościelnych. Dlatego postarajmy się z tego obowiązku miłości względem Jezusa Eucharystycznego, wywiązać jak najlepiej.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św o godz. 11.00 wystąpi Wrocławski Chór Żeński.
 11. W przyszłą niedzielę gorąco zapraszamy na XI Jubileuszowy Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz.15.00 na placu rekreacyjnym nad naszym jeziorem. Zapraszamy całe rodziny, będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, będzie wesoło i smacznie. W loterii fantowej, w której każdy los wygrywa, będą ciekawe nagrody do wygrania.
 12. Pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.