Ogłoszenia duszpasterskie 16 niedziela zwykła 21.07.2024 r.

1. Dzisiaj o godz.11.30 w Sianowie będzie odprawiona uroczysta suma odpustowa z racji uroczystości NMP Sianowskiej, Królowej Kaszub, której przewodniczyć będzie ks Bp Ryszard Kasyna.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców, w piątek św. Joachima i Annę.
  3. W przyszłą niedzielę w całym Kościele będziemy przeżywali IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Na wszystkich Mszach świętych będziemy modlili się w intencji Osób Starszych.
  4. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących, przewodników i pielgrzymów podczas Mszy świętych będziemy prosili Boga o błogosławieństwo dla kierowców wszystkich poruszających się po drogach, a po Mszach świętych niedzielnych czyli w sobotę po wieczornej Mszy świętej i w niedzielę po Mszach świętych będą święcone pojazdy i udzielane będzie błogosławieństwo podróżującym. Samochody będą święcone przy krzyżu misyjnym, przy kościele, dlatego by zachować pewien porządek, najpierw podjadą samochody, te które będą wokół kościoła, a na dolnym parkingu, proszę tak ustawić samochody, by nie zablokować zjazdu przez ten parking. Przy błogosławieństwie będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka.
  6. W poniedziałek wyjątkowo Msza św o godz.8.30.