Ogłoszenia duszpasterskie 4 niedziela wielkanocna 21.04.2024 r.

1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, ale także właściwe rozeznanie powołania każdego człowieka, bo każdy jest do czegoś w swoim życiu powołany. Myślą przewodnią tego tygodnia są słowa Maryi – Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn.
  2. We wtorek w naszej parafii uroczystość odpustowa św. Wojciecha. O godz. 18.00 uroczysta suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Kanclerz naszej Kurii ks kan. Adam Kałduński. Sumę odpustową zakończymy wystawieniem Najświętszego Sakramentu – Litanią do św. Wojciecha. W tym roku nie będzie procesji.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę św. Jerzego męczennika, a w czwartek św. Marka Ewangelistę.
  4. W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas drugich.
  5. W środę na godz.19.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na próbę śpiewu. A w czwartek o godz. 16.00 będzie pierwsza spowiedź święta dla dzieci z klasy 3 A i dzieci spoza naszych szkół, a w piątek o godz.16.00 dla dzieci z klasy 3 B i dzieci z klasy 3 z Reskowa.
  6. 9 maja tj. czwartek, jak co roku na odpust Kalwaryjski Wniebowstąpienia Pańskiego, wyruszy z Kościerzyny 350 piesza pielgrzymka. Tego dnia pielgrzymi około godz 14.50 nawiedzą nasz kościół. Od dobrych kilku lat przygotowywany jest dla pielgrzymów poczęstunek. W przyszłą niedzielę pod chórem będzie ustawiona skarbona, gdzie będziemy mogli złożyć swoją ofiarę na przygotowanie tego poczęstunku.
  7. Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka.

Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź druga )

Błażej Komkowski kawaler zam w naszej Parafii

Anna Jelińska panna zam w parafii św. Marcina w Sierakowicach