Ogłoszenia duszpasterskie 2 niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbony pod chórem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Chciejmy zachować świąteczny charakter tego dnia, nie z obowiązku lecz z potrzeby serca. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  3. Trwa akcja zbiórki darów żywnościowych przeprowadzana przez nasz parafialny Caritas. Bardzo gorąco zachęcam i proszę o wzięcie udziału w tej akcji, która potrwa jeszcze przez tydzień – do poniedziałku 12 grudnia. Dary składamy w kościele do oznaczonego kartonu. Jeśli dzieci będą chciały włączyć się w tę akcję , to proszę, by swoje dary złożyły we worku i wrzuciły tam kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą, gdyż po zakończeniu akcji będą losowane dla nich nagrody.
  4. 6 grudnia w naszej gminie organizowane jest VII Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem. O godz. 17:30 planowane jest spotkanie Mikołaja z dziećmi na placu przy OSP w Reskowie, o godz. 18:00 na placu przy altanie sołeckiej w Cieszeniu a o godz. 18:30 na placu przy naszym Kościele.
  5. W sobotę 10 grudnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Chorych proszę zgłaszać w biurze parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św o godz.11.00 będą poświęcone medaliki dzieciom, szczególnie tym przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.
  8. Spowiedź święta przed uroczystością Bożego Narodzenia będzie w naszej Parafii w piątek 16 grudnia o godz.19.00. Przyjadą księża z sąsiednich parafii do pomocy, dlatego nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę i tak poukładajmy swoje obowiązki, by tego wieczoru znaleźć czas na pojednanie z Bogiem.
  9. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00 .
  10. Wszystkim, którzy w ostatnim czasie podejmowali się trudu sprzątania naszego kościoła składam serdeczne Bóg zapłać. Na tablicy ogłoszeń jest nowa lista rodzin, które bardzo proszę o podjęcie tego trudu na rzecz całej naszej wspólnoty parafialnej.
  11. Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka.