Ogłoszenia duszpasterskie 7 niedziela zwykła 23.02.2020 r.

1. W poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej. Poprzez te adoracje mamy wyprosić wiele darów u Boga, aby z otwartym serem i gotowością przemiany wkroczyć w okres Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w adoracjach wszystkich wiernych.

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnej troski o świętość naszego życia. Msze święte z posypaniem naszych głów popiołem będą o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas ścisły post, to znaczy post jakościowy – nie spożywanie pokarmów mięsnych oraz post ilościowy – jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, wykażmy się dojrzałością naszych sumień i pamiętajmy, że obowiązek ten jest zawarty w przykazaniach kościelnych.

3. W niedzielę 15 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz.15.30, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00, natomiast Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Za nabożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Do udziału w nabożeństwach wielkopostnych zobowiązana jest młodzież, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania oraz dzieci z klas drugich i trzecich.

5. W sobotę w naszej parafii o godz. 19.00 rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, którzy w ciągu najbliższego roku pragną zawrzeć związek małżeński, a takiego kursu nie mają. Następny taki kurs będzie za rok też w Wielkim Poście.

6. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00. Wyjątkowo w jutrzejszy poniedziałek o godz.19.00.

7. Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka .

Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź pierwsza )

Oskar Prus st.wolnego zam. w Gdyni

Aleksandra Ptach st. wolnego zam. w naszej Parafii