Ogłoszenia duszpasterskie 1 niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczął się czas Adwentu, czas przygotowania, by móc radośnie i z odnowionym sercem przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Potrzebujemy duchowego wsparcia i opieki Świętej Rodziny z Nazaretu. Jednym z momentów przygotowań jest nasz udział w tradycyjnych RORATACH, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00.
  2. Wójt Gminy Chmielno oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na spotkanie seniorów i osoby niepełnosprawne, które odbędzie się we wtorek 5 grudnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w naszym kościele o godz.12.00, a następnie o godz.13.00 dalsza część spotkania w Szkole Podstawowej w Miechucinie.
  3. Chorych z sakramentami świętymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzę w sobotę 16 grudnia. Chorych proszę zgłaszać w biurze parafialnym.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na pomoc Katolikom na Wschodzie. Ofiarę będzie można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na remont naszego kościoła.
  5. W tygodniu przeżywamy w czwartek św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze święte o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Na godz.16.00 zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie te przygotowujące się do I Komunii Świętej, na tej Mszy św poświęcę Wam medaliki. Na wieczorną Mszę św gorąco zapraszam młodzież w tym oczywiście kandydatów do bierzmowania. Na zakończenie Mszy św będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec i modlitwy do Matki Bożej, by prosić o potrzebne łaski dla młodzieży i całych naszych rodzin. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Czas Adwentu to nasza zwiększona czujność wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy, by mogli spokojnie i godnie przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia. Od jutra do 17 grudnia zwyczajem przedświątecznym będziemy mogli złożyć swoje dary ( artykuły żywnościowe, które chcemy przekazać tym, którzy są w potrzebie).Dary będziemy mogli składać tu w kościele do ustawionego kosza. Do worka z darami dzieci mogą wrzucić karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą, gdyż po zakończeniu zbiórki darów będą rozlosowane nagrody. Dary możemy składać także w sklepach na terenie naszej parafii do koszy z napisem Caritas – te dary, które zakupimy w tych sklepach. Dary te przed świętami rozdzielimy wśród najbardziej potrzebujących.
  7. Pani Katarzynie Trepczyk z ul. Jeziornej składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie jak co roku ładnego wieńca adwentowego.
  8. Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka – są także świece Caritas.