• Dary

  DARY ŻYWNOŚCIOWEWIELKI POST

  ( do odebrania upominki w biurze parafialnym )

   

  1. Michalina Rejter – kl 4

  2. Michał Formela – kl 3

  3. Maciej Hinca – kl 5

  4. Julia Kotłowska – kl 7

  5. Wojciech Kotłowski – kl 4

  6. Weronika Czaja – kl 0

  7. Kacper Czaja – kl 3

  8. Sandra Hinca – kl 7

  9. Agata Szreder

  10. Jan Wiśniewski

  11. Mikołaj Wiśniewski

  12. Ania Wiśniewska

  13. Krzysztof Reuter

  14. Kornelia Hinca – kl 0

  15. Hania Hinca – 5 lat

  16. Przemek Formela – kl 7

  17. Adrian Formela – kl 3

  18. Dominik Kąkol – kl 1

  19. Emilia Kąkol – kl 3

  20. Natalia Karczewska – kl 1

  21. Julia Hinca – kl. 5

  22. Zofia Brzeska – kl 6

  23. Jakub Gosz – kl 5

   
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia

  Prośba o promocję i udostępnienie śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego
  „Miłosierdzie Boże na wieki wyśpiewywać będę” — słowa świętej siostry Faustyny dzisiaj się materializują w postaci nowej melodii Koronki. Jezus za pośrednictwem polskiej mistyczki zostawił nam tę niezwykłą modlitwę, ale i misję krzewienia kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie. 
  Dzisiaj otrzymujesz zaproszenie, aby poświęcić kilkanaście minut, które mogą zaowocować wiecznością . 

  Szukaj kanału na YouTube — Otwarte Drzwi . 

  Premiera w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021 r., o godz. 15:00  https://bit.ly/31EKTCy 
  #OtwarteDrzwi #MiłosierdzieBoże #Faustyna #catholic #Koronka #koronkadomiłosierdziabożego  #otwartedrzwikoronka #Jesus #mercy #God #church #catholic #Kościół #Jezus #jezuufamtobie #JesusItrustinYou #sanktuariumbożegomiłosierdzi  #nacalyglos #ncg  

   
 • Apel

  APEL 

  Drodzy Parafianie.

   

  W związku ze zwiększoną ilością zachorowań i zwiększonymi obostrzeniami zwracam się do Was z gorącą prośbą i apelem o przestrzeganie reżimu sanitarnego. W naszym kościele w czasie Mszy św. może być 30 osób, dlatego bardzo proszę, by w pierwszej kolejności zostawić miejsca dla ofiarodawców danej Mszy św. W kościele obowiązkowe są maseczki zasłaniające usta i nos, a w ławkach zachowujemy 1,5 m dystans. Przyjmijmy to jako nasz obecny krzyż i złączmy go z Krzyżem Jezusa Chrystusa, by tym obficiej Bóg mógł na nas zlać obfitość swego błogosławieństwa.

  Z wyrazami szacunku

  ks. Proboszcz

   

Parafia Miechucino

Językoznawcy wywodzą nazwę Miechucino od staropolskiego imienia Mieścisław, właściciela osady rycerskiej. Założona w 2 poł XIII w. pod patronatem norbertanek żukowskich parafia w Chmielnie obejmowała zasięgiem także Miechucino. W okresie krzyżackim, kiedy upadło znaczenie kasztelanii chmieleńskiej, Zakon  siedzibę władzy wójta przeniósł do Miechucina, a następnie do Mirachowa, które po pokoju toruńskim na kolejne stulecia stało się siedzibą starostwa. Miechucino odnotowano w krzyżackich dokumentach z 1399r., w Wielkiej Księdze Czynszowej w 1437 r. i jeszcze kilkukrotnie.

W 1565 r. wieś liczyła 13 włók, z których cztery były puste. W 1761 r. Ignacy Przebendowski, starosta mirachowski, powierzył sołectwo miechucińskie Adamowi Formelli na 50 lat. 

Więcej…

Msze święte

w niedzielę i święta: 7.30, 9.00, 11.00

w soboty: 
- od września do końca czerwca o godz. 18.00
- w lipcu i sierpniu o godz. 19.00 ( tj. Msza św. z niedzieli )

od poniedziałku do piątku:
- we wrześniu o godz.18.00
- od października do końca marca o godz.17.00
- od kwietnia do końca czerwca o godz.18.00

w wakacje:  w poniedziałki, środy i piątki o godz.19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 8.30