• Zaproszenie na Nabożeństwo Fatimskie

    nabożeństwo fatimskie

     
  • ODSZEDŁ NASZ PASTERZ

    Z głębokim smutkiem informujemy, że odszedł do Domu Ojca nasz wieloletni Proboszcz,
    śp. ks. Piotr Grabowski.

    Był dla naszej wspólnoty nie tylko duszpasterzem, ale także przewodnikiem, nauczycielem i świadkiem wiary. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i modlitwie.

    Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Zmarłego,
    która odbędzie się dziś (niedziela) o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…IMG 20260503 WA0000

     
  • ZAPROSZENIE NA KONCERT

    mieczniukowski

    W Niedzielę Palmową 29 marca 2026r. o godz. 18.00 gorąco zapraszam na koncert do naszego kościoła.

    Wystąpi Pan Maciej Miecznikowski w koncercie zatytułowanym „OGRODZIE OLIWNY”.

    Ten koncert wprowadzi nas w czas Wielkiego Tygodnia.

    CHciałbym, by ten koncert był małym podziękowaniem dla Was drodzy Parafianie za Waszą bliskość, wsparcie i modlitwę w mojej intencji.

    Gorąco zapraszam — Wasz Proboszcz

     

     

Parafia Miechucino

Językoznawcy wywodzą nazwę Miechucino od staropolskiego imienia Mieścisław, właściciela osady rycerskiej. Założona w 2 poł XIII w. pod patronatem norbertanek żukowskich parafia w Chmielnie obejmowała zasięgiem także Miechucino. W okresie krzyżackim, kiedy upadło znaczenie kasztelanii chmieleńskiej, Zakon  siedzibę władzy wójta przeniósł do Miechucina, a następnie do Mirachowa, które po pokoju toruńskim na kolejne stulecia stało się siedzibą starostwa. Miechucino odnotowano w krzyżackich dokumentach z 1399r., w Wielkiej Księdze Czynszowej w 1437 r. i jeszcze kilkukrotnie.

W 1565 r. wieś liczyła 13 włók, z których cztery były puste. W 1761 r. Ignacy Przebendowski, starosta mirachowski, powierzył sołectwo miechucińskie Adamowi Formelli na 50 lat. 

Więcej…

Msze święte

w niedzielę i święta: 7.30, 9.00, 11.00

w dni powszednie : 18.00