Maciej Mieczkowski „Ogrodzie Oliwny”

 

Wielki Post to czas, w którym rozważamy opuszczenie, cierpienie oraz śmierć Jezusa Chrystusa — Boga i człowieka. Dla nas katolików to moment zatrzymania, próby spojrzenia na nasze życie rodzinne, małżeńskie, zawodowe z innej strony, tej duchowej. Nieodzowną pomocą w tym może być rozważanie biblijnych scen z najważniejszych momentów historii naszego zbawienia zawartych w przepięknych, pieśniach pasyjnych.

 

W naszej parafii w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia o godz.19.00 pieśni te przybliży wspaniały muzyk, artysta pan Maciej Miecznikowski. W programie koncertu usłyszymy i zaśpiewamy wspólnie m. in. takie utwory jak: „Ogrodzie oliwny” „Ludu mój ludu” „Jezu Chryste Panie miły” „Krzyżu Chrystusa” „Golgoto” .

 

Dzięki nowym aranżacjom, przygotowanym przez naszego gościa utwory tak blisko związane z naszą wiarą, tradycją oraz kulturą zyskały nowy, artystyczny blask. Niech udział w tym wydarzeniu obudzi w nas pragnienie zbliżenia się do Boga, a jednocześnie również zrozumienia cierpienia obecnego w naszym życiu.