p14

21 lipca 2019r. o godz. 7.00 w strugach deszczu wyruszyła VIII Piesza Pielgrzymka z Miechucina do Sianowa. Choś pogoda na początku nie rozpieszczała, to grupa nasza w tym roku była bardzo liczna, bo aż 160 osobowa. Grupę prowadził diakon Wojciech, a w drodze powrotnej pan Kościelny. Na początku szliśmy w deszczu, jednak gdy kończyliśmy odmawiać różaniec wypogodziło się i piękna pogoda utrzymała się aż do Sianowa.

Jak co roku na parkingu leśnym zaplanowany był postój. Tu zostaliśmy poczęstowani przepysznym swojskim chlebem i słodkościami. Wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów, obsługi pielgrzymki oraz tych, którzy przygotowali posiłek dla pielgrzymów. 

Najedzeni ruszyliśmy w dalszą drogę. Po drodze odmówilśmy rożaniec, odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, odmówliliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Koronkę do Świętej Rodziny. W międzyczasie dużo śpiewaliśmy i w ten sposób bardzo szybko minęła nam droga do Sianowa, gdzie czekała na nas Matka Boża. Zdjęcia z pielgrzymiego szlaku znajdują się w galerii.

A. Klasa